28 Ekim 2010 Perşembe

H&M Türkiye


H&M Türkiye yeni bir sayfa açıyor. Hepimizin merakla beklediği marka, 6 Kasım'da Forum İstanbul'da, Aralık'ta İstinye Park'ta moda tutkunlarıyla buluşacak. H&M'in geçtiğimiz salı yapılan bloggerlara özel lansmanında ben de H&M Showroom'daydım.

H&M Turkey is finally opening on 6th of November in Forum Istanbul and then in December in IstinyePark. Last tuesday, I was invited to H&M special blogger event at its showroom.


H&M showroom'unda bizi çok güzel ağırladı.

H&M treat us with so much respect at their showroom.


Fashion Kido ve Stilcatcher gibi askılardaki bütün cicilere yavaş yavaş baktım. Sonbahar&Kış 2010 koleksiyonunda 80'leri baş tacı yapan H&M'in koleksiyonunda tüvit kareler, ince çizgiler, etnik detaylar, geometrik baskılar mevcut. Bej ve kahverengiler, siyah ve griler, kırmızılar, açık yeşil ve morlar göz dolduruyor.

Bütün showroom'u dolaştıktan sonra içimden söylediğim tek cümle " Oh! Sonunda H&M Türkiye'ye geliyor" oldu. Fakat şimdi  zaman size kombin yaratma zamanıydı. En beğendiğim parçaları heyecanınıza biraz daha heyecan katmak amacıyla kombinledim, fotoğraflandı.

 I gazed at collection slowly and happily like Fashion Kido and Stilcatcher. H&M is inspired by 80's in its fall 2010. Geometric printings, ethnical details and thick lines are in collection. Beiges and browns, blacks and greys, purples and light greens looks good in collection.

After looking every piece in the collection, I said to myself " Finally H&M is Here!" :D.
But it was time to make some combinations to share with you my dear followers. I combined my favourite pieces of the collection.


Puantiyeli yüksek topuklular, yumuşak hacimli dar siyah elbise ve pullu siyah tacım.

Black high heels with pink dots :), a tight black dress, black glittering headbands.


Bayan Mor, mor giymeden düşünülemezdi.. Etnik desenli mor ceketle, sizin bu fotoğrafta omuz detayını göremediğiniz mor yün elbise, siyah topuklu çok güzel bir görünüm oluşturdu bence. 

Miss Purple LOVES to wear PURPLE! So, I wore ethnical purple jacket, purple wool dress, it looks good with black high heels and of course all of them are H&M designs.

Erkek koleksiyonunda gözüm kalmadı değil hani, siz sevgili okuyucularım için erkek koleksiyonundan bile kombin türettim. Erkek gömlekleri ve baskı t-shirtler gibi kombinlerinize rahat adapte edebileceğiniz parçaları H&M'de bulmanız mümkün.

I really loved man collection of H&M, so I made a shoot with the pieces that I can combine with my style. You can find shirts and t-shirts which you can combine with your femininity.Kadın ve Erkek koleksiyonlarındaki başarısı, H&M'in aksesuar bölümüne de yansımış.. Kahverengi deri kemerler, gümüşün ustalıkla kullanıldığı bilezik ve kolyeler, omuz çantaları, parıltılı siyah taçların hepsi birer arzu nesnesiydi. Bu gördüğünüz aksesuarlardan gözünüze kestirdikleriniz varsa her H&M ziyaretinizde aksesuar bölümüne uğramayı unutmayın.

Success is seen accesorizes collection as in woman and man collections.
Brown leather belt, silver bracelet and necklaces, satchels, glittering hairbands are the highlights of the collection.
You should definitely stop by accesorize department while shopping at H&M!Benden başka kim model oldu? Bloguna kendi kombinlerini taşıdı diye sorarsanız,
Iconjane, hepimizin kalbini çalan kırmızı geyikli kazakla kameralara poz verdi.
Fashion By Siu 'nun fiyonk takıntısını bilmeyen kimse kalmamıştır diye düşünüyorum,
Siu'da hemen fiyonklandı.

Guess which blogs make a good job as model?
 Iconjane wore red jumper which has deers on it.
 Fashion by Siu adores bows as you can see in picture :)

Moda Mutfağı gece dışarı çıkarken giymek için ideal bir kombinle karşımıza çıktı. O gün Moda Tutkusu 'yla giyim zevkimizin uyuştuğunu farkettim. Her elimize aldıklarımız şans eseri aynıydı, bakınız bu mor cekette ikimizin de gözü kaldı :).

Moda Mutfağı replied to the question of "what should I wear for a night out". That day I realized that we like the same things with Moda Tutkusu. Look at the photo of her, we just picked same jacket :).


Keyifli bir gün, şen kahkahalarla, şık showroomda, H&M'in göz alıcı tasarımlarıyla son buldu. Öncelikle Pelin ve Gökçe hanıma aynı zamandan H&M Türkiye ailesine bu güzel etkinlik için çok teşekkürler.

We had a marvelous time at event with all laughs and clothes :). Special thanks to H&M Turkey for lovely event.

Çekilen fotoğrafların tüm telif hakları Ada Dileksiz'e aittir.
All photos rights are reserved by Ada Dileksiz.

Morlu Günler/ Have a nice week
Bayan Mor/ Miss Purple

6 yorum:

selim köroglu dedi ki...

keşke orada olabilsediiimm =(((

Bayan Mor dedi ki...

keşke canım :/..

MeLLy dedi ki...

wooouw! yiyecekler, kıyafetler, akseuarlar; hepsi harika! oldum rengarengareeennk! :)

Bayan Mor dedi ki...

bencede öylelerdiii :)

Adsız dedi ki...

puanlı ayakkabıların fiyatı ne kadar biliyor musunuz acaba?

Bayan Mor dedi ki...

ne yazıkki bilmiyorum :/