19 Ağustos 2011 Cuma

Little Escape To My Lovely Village

 

Yorucu bir okul dönemi, aklından çıkmayan projeler, yazını şenlendirdiği kadar yorucu geçen yaz stajı derken bir de baktı Ada zaman kalmamış tatil yapmaya... 

Being tired of school terms, non-stop thinking about new projects, doing internship which is real fun but also little exhausting; what is next? I should escape from the town for a little while.


Geçtiğimiz hafta denizine, güneşine hasta; İstanbul'a 1,5 saat uzaklıkta biricik kasabam Şile'deydim. 3 günlük kaçamağım bir çırpıda geçti. Manzarasını, akşamları ışıl ışıl olan küçük caddesini, evimizin bahçesini, çimlerini çok özlemişim. Bu 3 günde bir dinlenmişim, bir eğlenmişim ne siz sorun ne ben söyleyeyim. Bir çırpıda bitirdiğim French Oje'nin "Erkek Dedikodusu" da ,ramazan nedeniyle, boş olan plajda bana arkadaş oldu. Okunmanız tavsiye, gülmeniz garanti.

Last week, I was at Şile which I adore its sea & sun. It's 1,5 hours away from Istanbul. Totally, a heaven. My 3 days trip was too fast. I really missed the view, its little district, home's garden... Şile has something to make me feel relaxed. 


Yazın kalabalıktan adım atamadığınız deniz ve festival alanı...
Sea & Festival AreaYazlıkta çiçekli mini eteklerimle, hasır topuklularımla dolaşmanın verdiği his çok hoşuma gidiyor. İşte ilk günümden bir kaç kombin detayları... Bu yaz favorim hardal rengi Zara çantam, H&M nane yeşili ojelerim, kendi yaptığım Swarovski bileziklerim, ve bana Christopher Kane'nin yeni koleksiyonunu hatırlatan dalga şekilli şeffaf yüzüklerim.

I really love to be in my floral mini skirts or wedges near seaside villages. So here are some details of what I wore at my first day @ Şile... My favourite bag in the season Zara, H&M nail polish, bracelets are made by me with Swarovksi beads, crystalline rings which reminds me the new collection of Christopher Kane.Ayakkabılarım New Look, eteğim Zara, bluzum Atmosphere, gözlüklerim FOSSIL.

Wedges are New Look, floral skirt is from Zara, with Atmopshere blouse and FOSSIL sunglasses; I was in my favourite style combination for holiday: Casual & Chic. 
Her zaman bir Hippie Volkswagen Van'im olsun, dağ tepe bir yaz onun keyfini çıkarayım istemiştim. Aranan Şile'de kan bulundu, geriye kalan sadece ona sahip olmak :)

I've always wanted to have a Hippie Volkswagen Van. I found the Van I have been looking for :)
Yaz demek, tatil demek; tatil demek, su demek. Miniğim Deniz, ilk Şnorkelli dalışında :) Sanırım bu fotoğraf mini-tatilimi özetliyor... Bu akşam yine yolcuyum Şile yollarında. Bu sefer ayrı bir tat bırakacak umarım damağımda... 

Summer means a lot to me, means sun & sky & sea. My dearest Deniz is having his first diving with his schnorchel. I guess, the last photo summarize my 3 day escape to my lovely village. 

İyi Tatiller :)
Happy Holidays :)0 yorum: