6 Kasım 2011 Pazar

How To Spend A Lazy Day

Bayramın ilk gününü atlattık ya, tatlı telaş geçti, önümüzde 3 günlük tatil var miskin miskin oturabileceğimiz :) O zaman yarın kendinize bir güzellik yapın ve şimdi fısıldayacaklarıma kulak verin. Güne güzel bir kahvaltıyla başlayın: bu demektir ki sabahınızı pancake'ler ile taçlandırın. Hayatınızda en kolay şekilde yapabileceğiniz pancake tarifi ise aşağıda..

First of all make yourself the best pancake ever! It's really important how you start to your day.
* ( Bu tariften 6 pancake çıkabilir )
1 Yumurta
1 Bardak Süt
İki Parmağınızla Azıcık Serpiştirebileceğiniz Şeker ve Tuz
Un
Yağ (Zeytinyağı bile olur)

*Yumurtayı, sütü, bir iki damla yağı, şeker ve tuzu bir kase içinde iyice karıştırın. Yumurtanın beyazı karışımla iyice karışıncaya kadar. Sonra bu karışıma boza kıvamına getirene kadar un ekleyin. Unu azar azar ekleyin ve bu sırada karıştırmaya devam edin. Tavaya bir iki damla daha yağ ilave edin ve karışımınızı tavaya dökün. Karışımı istediğiniz boyut ve kalınlığa göre tavaya yaymayı unutmayın ;)

Tatatatatataaaam :) Ve sonuç... Ben pancakelerimi ince yapmayı seviyorum ama siz amerikan usülü kalın bir şekilde pişirebilirsiniz. Üstüne pınar beyaz ve frambuaz reçeli ise en sevdiklerim :) Ballı kaymaklı, farklı reçel çeşitli şekillerle kendi favorinizi de yaratabilirsiniz ;).

Sonra günün ilerleyen saatlerinde derginizi (bu ay moda dergilerinden sadece Vogue'u başarılı buldum), kitabınızı ( Ve Steve Jobs Apple'ı yarattı - yeni başlayacağım ) alın, yeşilçayınız eşliğinde okuyun. 
Öğleden sonra ise bir film iyi gider eğer önerdiğim, Factory Girl yada Almost Famous'ı izlemediyseniz, birkaç saatinizi bu muhteşem filmlere ayırın. Filmlerin eleştirileri için üstlerine tıklamayı unutmayın.

Then launch on your coach and read Vogue or some books with your green tea. Then spend your time as watching movies such as Almost Famous or Factory Girl.
Akşam ise ne isterseniz yapmakta serbestsiniz. Nasıl olsa bütün gün ruhunuzu ve vücudunuzu arındırdınız :) Bu benim bir günlük yenilenme iksirim. Ben yarınımı böyle geçiremeyecek olsam da size öneri olsun çünkü ben yarın sabah hem doğum günü çocuğu, hem Budapeşte yolcusuyum :) Bu bayramda bana iyi gelecek anlayacağınız :) Bol bol fotoğraf çekeceğim; Budapeşte izlenimlerimi merak edecek olursanız, ileriki günlerde blogu kontrol etmeyi unutmayın...Herkese iyi bayramlar, iyi tatiller :)

Mission is completed! Now you're clean and untired. Spend your night as what ever you want to do but your will be open minded, because of the schedule you went through at your lazy day.

3 yorum:

Lunapark Queen dedi ki...

Ayyy hem doğumgünün kutlu olsun hem de yarın için iyi yolculuklar Adacım :) Ben de pazar sabahları pancake yapmayı severim. Benimkiler daha Amerikanvari oluyor :) Kalın ve daha küçük yuvarlaklar.. Waffle da yapıyorum bazen süper oluyor :) Senin de eline sağlık harika görünüyor. Film tavsiyelerini de dikkate alacağım.. Yarın anlattığına çok yakın geçecek benim için.. Ohh misss :))


http://lunaparkqueen.blogspot.com

Bayan Mor dedi ki...

çok teşekkürler canıım :) pancake her türlü candır (Y) yarınının keyfini çıkar benim için de :))

Bir Alışverişkoliğin İtirafları dedi ki...

Doğum günün kutlu olsun, iyi yolculuklar, dönünce blogumda çekilşe beklerim :)

http://bir-alisveriskoligin-itiraflari.blogspot.com/